Перейти до вмісту

10 крутих гангстерів минулого і сьогодення

Якось мандруючи просторами інтернету наткнувся на такий собі рейтинг американських злочинців – гангстерів і мафіозі, які за свою «кар’єру» були впливовими особами, хоча і поганцями.

Цей ТОП-10 гангстерів було складено чоловічим журналом M PORT і «присвячено» дню народження відомого всім Аль Капоне.

10. Мейр Ланські (1902-1983)

Мейр ЛанськіВиходець з Російської імперії, свої «таланти» він повністю розкрив у Сполучених Штатах. Відомий як «бухгалтер мафії». Зіграв одну з головних ролей в основі американського так званого «Національного злочинного синдикату». Кілька десятиліть вважався одним з найвпливовіших людей в США. Це йому належить крилата фраза «Ми більше, ніж компанія US Steel».

9. Еріберто Ласкано (нар. 1974)

Еріберто ЛасканоЛідер мексиканського злочинного угруповання Los Zetas (наркоторгівля, замовні вбивства, вимагання, контрабанда зброї, викрадення людей, нелегальна міграція). За особливу жорстокість угруповання отримала прізвисько Кати. Підозрюється у вбивствах щонайменше 72 мігрантів і викраденнях іноземних туристів для отримання викупу.

8. Вінсент Джіганте (1928-2005)

Вінсент ДжігантеБос італо-американської злочинної «сім’ї Дженовезе». Це угруповання називають ще «Роллс-Ройсом» організованої злочинності. Мафіозі Вінсента Джіганте контролювали орг.злочинність Нью-Йорка й інших великих міст США. Сам Вінсент не раз вдавався до імітації психічних захворювань, щоб уникнути в’язниці. На думку експертів ФБР, був одним із самих невловимих ватажків американських гангстерів.

7. Альберт Анастазія (1902-1957)

Альберт АнастазіяВатажок мафіозної «сім’ї Гамбіно», однієї з п’яти найвпливовіших злочинних угруповань США. Мав прізвисько «Головний кат» – через керівництва злочинною організацією «Корпорація вбивств», на рахунку якої не менше 700 замовних вбивств.

6. Джон Готті (1940-2002)

Джон ГоттіБудучи одним з ватажків «сім’ї Гамбіно», вміло йшов від переслідування поліції і агентів ФБР. У 1992 році був заарештований і засуджений до довічного ув’язнення. Помер у в’язниці в 2002 році.

5. Хоакін Гусман (нар. 1957)

Хоакін ГусманМексиканський наркобарон, мільярдер. Прізвисько – Коротун. 24 місце в рейтингу найвпливовіших людей світу. Після вбивства Усами бен Ладена став найбільш розшукуваним злочинців у світі. У 2001 році йому вдалося втекти з в’язниці, використавши візок для використаної білизни.

4. Чарльз «Лакі» Лучано (1897-1962)

Чарльз «Лакі» ЛучаноЦей виходець з Сицилії зумів стати одним з лідерів американської орг.злочинності. Зумів перетворити дрібні злочини в справжнісінький великий бізнес. Одним з перших поставив під свій контроль проституцію.

3. Бернардо Провенцано (нар. 1933)

Бернардо ПровенцаноОтримав прізвисько «Трактор» – Провенцано буквально «косив людей, які йому заважали». Встановив своєрідний рекорд – протягом 43 років переховувався від поліції. До свого арешту в 2006 році вважався босом босів всієї сицилійської мафії.

2. Аль Капоне (1899-1947)

Аль КапонеВідомий також під кличкою «Обличчя зі шрамом». Чи не найвідоміший з усіх босів мафії. У 1920-1930-х роках діяв на території Чикаго під прикриттям меблевого бізнесу. Займався гральним бізнесом, бутлегерством і сутенерством. Відрізнявся особливою жорстокістю, організував знамениту Бойню в День святого Валентина (обіграно в фільмі «В джазі тільки дівчата»). Посадити за грати Аль Капоне вдалося, тільки звинувативши його в несплаті податків.

1. Пабло Ескобар (1949-1993)

Аль КапонеКолумбійський наркобарон, бос знаменитого Медельїнського картелю. Увійшов в історію як один з найжорстокіших і зухвалих злочинців ХХ століття. Як лідер наркомафії, особисто винен у вбивстві трьох кандидатів в президенти, генпрокурора, міністра юстиції, понад 200 суддів, десятків журналістів, більше тисячі поліцейських. За життя любив особисто страчувати своїх супротивників. Тим не менше, був дуже популярний серед бідних верств населення Колумбії.

P.S. Живіть чесно, не губіть свої і чужі душі та не порушуйте закон.