Перейти до вмісту

12 найцікавіших трамвайних маршрутів світу

Форбс обрав дванадцять кращих маршрутів трамваю в світі. До цього списку залучені такі трамваї як гонконгський двоповерховий, австрійський гірський, єрусалимський куленепробивний та інші трамваї. Ці трамваї варті уваги і на них треба неодмінно прокотитися.

В уявленні більшості жителів СНД трамвай – щось архаїчне. І якщо стосовно цих крїн такий погляд частково виправданий, то в Західній Європі і США трамвайна «архаїка», навпаки, відроджується. Незважаючи на те що трамвай – дійсно один із найстаріших видів міського транспорту: перша з нині діючих ліній електричного трамвая була відкрита в Берліні ще в 1881 році.

Після Другої світової війни трамвай дійсно переживав не найкращі часи: загальна автомобілізація привела до того, що трамвайні лінії в багатьох великих містах скорочувалися, а то і зовсім ліквідувалися. Але наприкінці XX століття людство, стурбоване проблемою міської екології і вічними пробками, згадало про трамвай: сьогодні вони переживають своєрідний ренесанс.

У деяких містах число пасажирів, яких перевозять трамваї за рік, перевалює за сотні мільйонів. В інших, де про такий транспорт навіть не чули, перші трамвайні лінії стали з’являтися на початку XXI століття – як, наприклад, в Дубліні, який обзавівся своїм трамваєм тільки в 2004 році. Але найцікавіше лінії, які можуть похвалитися віковою історією, пережитими перипетіями і незвичайною долею.

Forbes вибрав 12 таких маршрутів по всьому світу.

 1. трамвай-даблдекер (Гонконг, Китай)
 2. крута трамвайна лінія в Пестлінгбергбане (Лінц, Австрія)
 3. швидкісний куленепробивний трамвай (Єрусалим, Ізраїль)
 4. метротрам (Волгоград, Росія)
 5. трамвайна лінія Тоден Аракава (Токіо, Японія ).
 6. трамвай Санта-Тереза в акведуку (Ріо-де-Жанейро, Бразилія)
 7. одеський трамвай – герой анекдотів (Одеса, Україна)
 8. найбільша в світі трамвайна мережа (Мельбурн, Австралія)
 9. трамвай для вузьких вулиць (Лісабон, Португалія)
 10. канатний трамвай (Сан-Франциско, США)
 11. Калькутський трамвай часів британського панування (Індія)
 12. Олександрійський трамвай з вагонами тільки для жінок (Єгипет).

Джерело – forbes.ru