Перейти до вмісту

Apple виплачує дивіденди і викупає акції

Компанія Apple оголосила про долю рекордних накопичень в $ 97,6 млрд.

Акції Apple виросли на біржі NASDAQ у понеділок, 19го березня, на 2,65% і досягли 601,1 $. Це являється своєрідним рекордним показником для закриття торгів акціями компанії. Такий рекордний ріст було викликано повідомленням про плановану виплату дивідендів і зворотний викуп акцій. Про це свідчать дані біржі.

Apple в понеділок оголосила про початок реалізації програми buyback обсягом в 10 млрд доларів США, а також про виплату дивідендів за підсумками четвертого кварталу минулого року в розмірі $ 2,65 на акцію.

Як заявив генеральний директор Apple Тім Кук, процедура buyback стартує 30 вересня 2012 року. За словами глави компанії, значна частина коштів з рекордного обсягу накопиченої готівки та вкладень у цінні папери в обсязі 97,6 млрд. $ була витрачена на «інвестиції в бізнес, в дослідження і розробки, нові придбання, відкриття магазинів, стратегічні довгострокові платежі, капітальні витрати, в мережі поставок і будівництво інфраструктури».

Тим не менше, навіть при нинішньому обсязі вкладень Apple володіє достатньою кількістю готівкових коштів, щоб зробити грошові виплати акціонерам, які не отримували дивіденди з 1995 року, і провести зворотний викуп акцій.

Квартальні дивіденди в $ 2,65 за акцію почнуть виплачуватися з 1 липня. Для порівняння, розмір останніх річних виплат склав всього 12 центів за папір.

За оцінками фінансового директора Apple Пітера Оппенгеймера, в найближчі три роки компанія поверне інвесторам в цілому близько 45 мільярдів доларів США.

Аналітики Sterne Agee & Leach Inc. при цьому прогнозують, що тільки в поточному році виробник iPhone і iPad зможе збільшити свої накопичення на 75 млрд. доларів. Для порівняння, всього рік тому у Apple обсяг готівкових становив менше $ 60 млрд, а, приміром, на кінець 1995 року – всього $ 500 млн.

Джерело – Форбс.ru