Перейти до вмісту

Безпеку кави підтвердили німецькі науковці

Вченим з Німецького інституту харчування людини Потсдам-Ребрюке вдалося довести те, що кава є нешкідливою для людини. Тепер напоєм можна насолоджуватися без думки про такі захворювання, як діабет 2-го типу, рак чи навіть хвороби серця.

В спостереженні дослідників прийняло участь сорок дві тисячі здорових дорослих німців з урахуванням їх способу життя та звичок. На протязі дев’яти років німецькі вчені регулярно обстежували добровольців. Спостереження велися для того, щоб виявити ризик інсульту чи інфаркту, раку, цукрового діабету чи відхилення у серцево-судинній системі.

Було виявлено, що ті, хто пив каву, не відрізнялися за станом здоров’я від тих, хто зовсім не пив цього напою. Наприклад, в групі любителів кави, яка складалася із 12137 людей, придбали недуг 1124 чоловіки. В той же час, в групі людей, які утримувалися від вживання кави, із 8689 лише у 871 чоловік з’явилися хронічні захворювання. В загальному випадку в обох групах приблизно у 10% було виявлено захворювання.

Керівник дослідження Анна Флогель з цього приводу висловлюється наступним чином:

Результати показують, що споживання кави не шкідливо для здорових дорослих людей і не збільшує ризик розвитку хронічних захворювань.

Групі науковців також вдалося виявити зменшення ймовірності розвитку цукрового діабету другого типу у тих, хто споживав каву.

Враховуючи фактори, які впливають на виникнення хвороби – куріння і надмірна вага – вчені стверджують, що ризик знижується у любителів напою на 23%. В свою чергу, це не означає, що кава в змозі запобігти розвитку діабету 2го типу. Проте, як показали тести, проведені на тваринах, певні хімічні елементи, які містяться в цьому напої, позитивно впливають на обмін речовин.

Раніше американськими вченими з Школи медичних досліджень при Гарвардському університеті було встановлено, що жінки менш схильні до депресії, якщо будуть випивати в день по кілька чашок кави.

Джерело – novynar.com.ua