Перейти до вмісту

Через три століття Нью-Йорк буде під водою

Вченими, які займаються вивченням зміни клімату, було зроблено невтішне відкриття стосовно США, а саме – його східного узбережжя.

Вчені-кліматологи після проведення дослідження стверджують, що найближчими століттями рівень морів буде невпинно підніматися.

Вченими була описана наступна апокаліптична картина: до 2300 року рівень морів підніметься на чотири метри. Проте, згідно із розрахунками, рівень самого Світового океану навряд збільшиться більше ніж на 2,7 м. Однак і цього буде вдосталь, оскільки від цього постраждають прибережні райони. Про це розповідає Штефан Рамшторф, один з дослідників, котрий працює в Потсдамському інституті кліматичних досліджень.

Для прикладу візьмемо Нью-Йорк. Якщо рівень води в цьому місті підніметься навіть на один метр, то це призведе до збільшення кількості повеней від одного кожні сто років до одного кожні три роки. Саме тому за східним узбережжям США ведеться пильне спостереження. По всьому узбережжю, де розташовані такі міста як Балтімор, Бостон, Філадельфія та Нью-Йорк, рівень води збільшується в чотири рази швидше, ніж в інших регіонах світу.

Сотні мільйонів людей по всьому світу проживають у доволі низьких прибережних зонах. І саме тому підвищення рівня моря негативно сказиться на інтересах бідних країн, серед яких країни, котрі розвиваються, і великі азіатські метрополії.

Вчені прогнозують великий економічний збиток і загрозу появи потоку біженців.

Джерело – Сегоня.ua