Перейти до вмісту

Дельфіни можуть отримати законні права

До уваги учасників конференції Американської асоціації розвитку науки (Ванкувер, Канада) був представлений проект декларації, який повинен наділити дельфінів законними правами на свободу, а рибалок, що полюють на цих ссавців, оголосити вбивцями.

Захисники природи переконані, що дельфінів необхідно офіційно визнати «особистостями, які не відносяться до людського роду», оскільки «отримано ряд незаперечних наукових даних на підтримку того, що дельфіни, подібно людям, наділені самосвідомістю і особистістю», як заявив учений Томас Уайт з Університету Лойоли (США).

Експерти на підтвердження своїх слів наводять численні приклади, того що дельфіни демонструють розум і почуття: вони сумують за своїм померлим побратимам, впізнають самі себе в дзеркалі, спілкуються один з одним, причому звертаються один до одного по імені, допомагають слабким і хворим членам зграї. Крім дельфінів вчені хочуть в законному порядку захистити і інших представників сімейства китоподібних (кити, дельфіни, морські свині).

Джерело – independent-news.ru