Перейти до вмісту

Facebook просить не розкривати паролі до персональних сторінок

Юристи та представники Facebook попередили роботодавців про неприпустимість вимоги від співробітників розкриття паролю від доступу в соціальну мережу. Подібна практика все більш поширюється по мірі того, як компанії розглядають резюме шукачів роботи. Вважається, що соціальна мережа дозволяє судити про характер і уподобання майбутніх співробітників.

Напередодні представник Facebook опублікував заяву, в якій пригрозив юридичним розглядом тим компаніям, які запитують доступ до особистих облікових записів співробітників. За словами Ерін Іган, голови підрозділу Facebook із захисту особистих даних, компанія в останні місяці отримує дедалі зростаючу кількість листів зі скаргами користувачів мережі на запит надання доступу до їх сторінок від третіх осіб.

Законодавці відразу декількох штатів, включаючи Каліфорнію, Іллінойс і Меріленд оголосили про плани провести законопроекти, в яких роботодавцям забороняється вимагати паролі доступу до соціальних мереж у претендентів вакансій.

Сенатор штату Каліфорнія Леланд І зазначив

Наймачі не можуть запитувати під час інтерв’ю про вашу сексуальну орієнтацію і вік, однак все це можна дізнатися через соціальні мережі.

Представники Facebook також вказали на небезпеку для самих роботодавців практики дослідження соціальних сторінок кандидатів. За їх словами, якщо кандидату на вакансію відмовить роботодавець, який вивчив його соціальну сторінку, здобувач вакансії може подати на роботодавця до суду за відмову по незаконним причин (через вік, сексуальну орієнтацію і расу).

Джерело – rbc.ru