Перейти до вмісту

Facebook видала ip-адреси тролів

У Великобританії Нікола Брукс (Nicola Brookes) за допомогою постанови Високого суду Лондона змогла зобов’язати соціальну мережу Facebook видати їй ip-адреси тих, хто її ображав і створив підроблену сторінку від її імені.

Брукс, здобувши дані зловмисників, має нагоду позиватися до них. Соціальна мережа без відповідної ухвали Високого суду не змогла б видати дані інтернет-хуліганів, оскільки це являлося би порушенням закону щодо зберігання інформації.

Як розповів Рупіндер Бейнс (Rupinder Bains),адвокат Брукс, соціальна мережа Facebook не оскаржуватиме рішення суду. Представниками Facebook було підтверджено видачу всієї інформації, яку запитували. Буде видано особисті дані та ip-адреси цих користувачів. В силу того, що персональні дані можуть бути не справжніми, Нікола Брукс, можливо, звернеться із відповідним запитом до провайдерів. Для отримання цих даних їй також знадобиться рішення суду.

Нікола почала отримувати образи на свою адресу після висловлювання свої підтримки Френку Кокоцце (Frankie Cocozza), який являється учасником музичного шоу X-Factor. Хулігани, не зупинившись на образах, погрозах і звинуваченнях у педофілії, створили обліковий запис з особистими даними та фотографією 45-річної мешканки Брайтона. Використовуючи цей аккаунт, зловмисники розсилали неповнолітнім дівчаткам повідомлення непристойного змісту. Але це ще не все. Інтернет-тролі дійшли до того, що опублікували домашню адресу Брукс та почали її переслідувати за межами соц.мережі, наприклад, на кулінарному форумі.

Справа Брукс, як зазначає The Daily Telegraph, являється першою в своєму роді. Проте, останнім часом поліція Британії та прокуратура добилися того, щоб декілька інтернет-хуліганів відповіли перед судом за свої ганебні вчинки. Зокрема, валлієць Ліам Стейсі (Liam Stacey) був засуджений до 56 днів арешту. Він написав кілька расистських коментарів на адресу Фабріса Муамба (Fabrice Muamba), який впав у кому.

Джерело – Лента.ru