Перейти до вмісту

Фото пісяючого француза коштувало Google виклику в суд

Француз вирішив судитися з інтернет-гігантом Google за фотографію, що відображує, як він справляє дрібну нужду у себе у дворі. Це фото потрапило в додаток для перегляду вулиць Google Street View і, як він каже, зробила його посміховиськом серед односельців.

Чоловік у віці близько 50 років, живе в селищі з населенням приблизно в 3 тисячі чоловік в департаменті Мен і Луара на північно-заході Франції, зажадав видалити фотографію, на якій його розпізнали місцеві жителі.

Він хоче також 10 тис.євро ($ 13,3 тис) як компенсацію за моральну шкоду.

Як прокоментував позов до Google адвокат потерпілого Жан-Ноель Буйар:

Кожна людина має право на певну ступінь секретності. В даному конкретному випадку, це швидше кумедно, ніж серйозно. Але якби його застукали цілуються з якоюсь іншою жінкою, не з дружиною, у нього були би ті ж питання.

Вийшовши на подвір’я, чоловік думав, що повністю захищений встановленим в листопаді 2010 року парканом, проте об’єктив Google «піймав» його зверху. Буйар не пояснив, чому його підзахисний вирішив справити нужду на вулиці.

Додаток Street View, доступний у Франції з 2008 року, дає можливість користувачам Google Maps дивитися панорамні види вулиць, зроблені спеціальними камерами з дахів автомобілів і трайків Google. Дана опція зараз покриває приблизно 30 країн.

Адвокат Google давав коментарів з цього приводу. Суд повинен винести вердикт по даній справі 15 березня.

Джерело – focus.ua