Перейти до вмісту

Фотографування дітей піддає їх додатковому ризику

З розвитком цифрових засобів комунікації зростає не тільки кількість переданої інформації, а й особливості її зберігання та передачі. В Інтернеті великою популярністю користуються різні соціальні мережі та блоги. Розміщуючи в них інформацію, ми нечасто замислюється, як нею можуть скористатися зловмисники.

Доктор Джоанн Кузма, спеціаліст з інформаційних систем, програмування та комп’ютерної безпеки університету Вустера, вирішила з’ясувати, чи підвищують фотографії дітей з використанням геоміток ризик стати жертвою злочину.

Геомітка або геотег дозволяє встановити положення того чи іншого об’єкта в просторі, використовуючи географічні координати. Географічними тегами відзначають різні медіафайли, в тому числі фотографії. Смартфони, як правило, додають до фотографій позначки про місце зйомки автоматично.

Використовуючи дані найбільшого фотоархіву – Flickr, Джоанн Кузма проаналізувала безліч дитячих фотографій. Вона виявила, що велика кількість таких фотографій має геомітки. Завдяки їм вченим вдалося отримати більше 50 індексів місць проживання дітей, зображених на фото. Фахівці встановили, що багато з них жили в респектабельних районах, що є додатковим стимулом для злочинців.

У статті, опублікованій в International Journal of Electronic Security and Digital Forensics, автори роботи пояснили, яким чином будь-який користувач Інтернету після перегляду фотографії дитини може знайти його домашню адресу.

“Сучасна цифрова індустрія повинна інформувати батьків і простих користувачів, які розміщують фотографії на публічних сайтах про те, що геотеги можуть призвести до неприємних наслідків”, – відзначає професор Кузма і закликає сучасних користувачів Мережі приділяти більше уваги безпеці особистих даних.

Джерело – Вести.ru