Перейти до вмісту

Гонконгський трамвай-даблдекер (Китай)

Гонконгський трамвай являється наземною трамвайною системою Гонконгу. З 1904 року трамвайний дзвін міцно увійшов у повсякденне життя мешканців цього магаполіса. Навіть японська окупація під час Другої світової війни не змусила його замовкнути.

Трамвай Гонконгу являється однією із трьох трамвайних систем світу, де використовується на постійній основі двоповерхові вагони. Окрім того лише тут використовується виключно даблдекер. Це робить трамвайну систему острова-мегаполісу унікальною.

Трамвайна лінія розташована на острові Гонконг між районами Саау Гей Ваан (Шау Кей Ван) і Кеннеді Таун з відгалуженням на Хеппі Веллі. Хоча даблдекер і не являється самим швидким видом транспорту на острові, йому цілком вдало вдається вписуватися в скажений ритм життя азіатського фінансового центру. Щодня трамваї перевозять 240 тисяч пасажирів, а загальна довжина ліній становить 30 км.

Даблдекер користуються величезною популярністю не тільки у місцевих жителів, але і у туристів. Тому спеціально для них компанія-оператор передбачила можливість окремих екскурсійних турів на повністю автентичних ретротрамваях. Особливо рекомендується зробити прогулянку на даблдекер у вечірній час, коли вулиці Гонконгу наповнюються світлом тисяч неонових вогнів.

Вартість проїзду для дорослого складає 2,3 гонконзьких долара, що, приблизно, відповідає 0,3 $, а для дитини – 1,2 гонконзьких долара (0,15 $). Бажаючим замовити тур на метротрамваї поїздка обійдеться в суму від 825 до 1750 гонконгських доларів, що еквівалентно 106-226 $