Перейти до вмісту

Кінець світу настане із запізненням на 2 місяці

Точні підрахунки допомогли встановити, що кінець світу за календарем майя повинен наступити на 2 місяці пізніше обіцяного терміну.

Спеціаліст з Університету Каліфорнії Жерадо Алдана прийшов до висновку, що календарний цикл майя завершується не 21 грудня 2012 року, а на 60 днів пізніше. Результати досліджень вчений опублікував у книзі «Календарі і роки II: Астрономія і час в давнину і середньовіччя».

Вважається, що традиційний календар стародавніх майя починається в 3114 році до н.е. і закінчується 21 грудня 2012 року, охоплюючи 13 часових відрізків або бактунів. Таким чином, дата 21.12.2012 являє собою своєрідний аналог західноєвропейського «Міленніум» – тобто завершення тривалого відрізку часу, і ніяк не пов’язана з можливим кінцем світу.

У 60-ті роки при спорудженні дороги на півдні Мексики було знайдено так званий Монумент 6 – сильно зруйнована кам’яна стела, частини якої виявилися втраченими.

Згідно фрагментарно зберігся на ній пророцтва, в 2012 році (в перерахунку на християнське літочислення) настане кінець епохи Четверте Сонце. 21 грудня відбудеться якась подія за участю Болоні Йокте – могутнього божества змін, яке асоціювалося одночасно з війною і творінням. На думку мексиканського археолога Гільєрмо Берналя, текст був такий, що Болон Йокте цього року спуститься з неба.

У 60-ті роки при спорудженні дороги на півдні Мексики було знайдено так званий Монумент 6 – сильно зруйнована кам’яна стела, частини якої виявилися втраченими. Згідно пророцтва, яке збереглося частково, в 2012 році (якщо перераховувати на християнське літочислення) настане кінець епохи «Четверте Сонце». 21 грудня відбудеться якась подія за участю Болоні Йокте – могутнього божества змін, яке асоціювалося одночасно з війною і творінням. На думку мексиканського археолога Гільєрмо Берналя, текст був такий, що Болон Йокте цього року спуститься з неба.

За словами ряду дослідників-ентузіастів, саме в 2012 році відбудеться ряд надзвичайно рідкісних астрономічних явищ, пов’язаних з «синхронізацією планетарного, зоряного та галактичного рівнів».

Для перекладу календаря майя в григоріанський існує спеціальна система, заснована на різних задокументованих астрономічних та історичних подіях. У своїй книзі Алдана ставить під сумнів точність інтерпретації деяких астрономічних явищ.

Одним з ключових подій, які описуються вченим, є військовий конфлікт, який призвів до заснування міста Дос, де утвердилася династія, що правила після цього 160 років. Алдана вважає, що явище, яке раніше вважалося сходом Венери, насправді являло собою падіння метеорита, що, за його словами, і призвело до спотворення дати.

Таким чином, дату передбачуваного «кінця світу» дослідник пропонує змістити на 2 місяці – на лютий 2013 року.

Раніше один зі старійшин майя спростував традиційну для Заходу трактування стародавнього календаря.

Крім того, астрономи заперечують також і розповіді про парад планет, який нібито відбудеться 21 грудня 2012 року – в день зимового сонцестояння. Сучасні астрономічні дані говорять про те, що Земля, Марс і Сатурн в цей день будуть знаходитися в різних точках Сонячної системи, причому ніяк не на одній прямій з лінією Земля – Сонце, що є основною ознакою «параду планет».

Передбаченнями кінця світу займався і Ісаак Ньютон, який був не лише філософом, математиком, фізиком, а також «батьком» багатьох фізичних законів і класичної механіки, а й практикуючим алхіміком і астрологом.

Так, в одній зі своїх робіт він передбачив, що Апокаліпсис настане в 2060 році.

Джерело – yuga.ru