Перейти до вмісту

Кінця світу 22 вересня не буде. Лише осіннє рівнодення

Останнім часом в інтернеті з’являються матеріали стосовно кінця світу, який буцім то відбудеться 22 вересня 2012 року. Деякими ЗМІ поширена інформація, буцімто 21 або 22 вересня найближча до нас зірке – Сонце буде нещадно атакувати Землю. Олександр Вольвач, який працює в Кримській обсерваторії заступником директора з наукової роботи, назвав це повідомлення повною нісенітницею.

Лабораторія радіоастрономії КрАО Монмолодьспорту, яка знаходиться на Південному березі Криму біля селища Сімеїз, являється одним із пунктів Всесвітньої Служби Сонця. Цей пункт об’єднує 2 космічні та 14 наземних станцій. Так ось, щоденно за допомогою цього пункту спеціалісти проводять свої спостереження за світилом. А отримані дані, як пояснює Вольвач, свідчать про те, що жодної катастрофи для Землі не передбачається.

Олександр Вольвач, доктор фізико-математичних наук, повідомив про те, він із своїми колегами має повний обсяг інформації, котра збирається у режимі 24/7. Окрім того інформація збирається в широкому діапазоні хвиль про процеси на найближчій до нас зірці. Вченим відомо про п’ять сонячних плям: дві на заході, три на сході. Проте, загрозу для Землі становлять лише плями, розволожені в центрі Сонця. В такому випадку частинки дійдуть до Землі в проміжок часу від 10-30 хвилин (зі швидкістю, близькою до швидкості світла) до 16-20 годин (час руху корпускулярного потоку). Саме це запізнення у 16-20 годин, коментує останні астрономічні події О.Вольвач, і дає можливість запобігти таким небажаним наслідкам приходу подібного збурювання.

Підсумовуючи вищесказане можна з впевненістю сказати, що 22 вересня, о 17 годині 49 хвилин жодної катастрофи не буде; лише в північній півкулі розпочнеться осінь. Якщо бути точнішим, то наступить осіннє рівнодення. Саме цього дня Сонце встане точно на сході, а зайде – на заході; день і ніч триватимуть по 12 годин.

Джерело – pedpresa.com