Перейти до вмісту

Мікроблог Ай Вейвея проіснував дві години

Китайський художник і дисидент Ай Вейвей минулої неділі, 18го березня, створив мікроблог, який проіснував не більше двох годин.

За цей невеликий час на сторінку Ай Вейвея в сервісі мікроблогів Sina Weibo, який являється самим популярним в Китаї, підписалося велика кількість користувачів. Проте, пізніше без пояснення яких-небудь причин цей мікроблог було видалено. Художник вирішив створити сторінку після того, як дізнався, що його ім’я більше не під забороною на цьому сервісі. Раніше ЗМІ повідомляли про те, що в сервісі Sina Weibo під забороною були навіть погукові запити, в яких згадувалося ім’я Ай Вейвея.


Довідка. Ай Вейвей має власну сторінку на Twitter’і, на яку підписалося більше 130 тис. користувачів. В 2011 році журнал Art Review визнав Ай Вейвея людиною, яка має великий вплив в світі мистецтва.


За критику комуністичної партії і свої політичні погляди художник піддається репресіям з боку влади. Минулого року дисидент за гратами провів 81 день. Після цього йому було пред’явлено у несплаті податків та оштрафовано на суму в 2.4 млн. доларів.


Довідка. Китай відрізняється жорсткою цензурою по відношенню до інтернет-ресурсів. У країні офіційно заблокований доступ до Facebook і Twitter, а реєстрація в місцевих сервісах мікроблогів доступна тільки після отримання дозволу у влади. Пекін пояснює таку політику боротьбою з порнографією і поширенням чуток.

Джерело – Афіша.bigmir.net