Перейти до вмісту

NASA зафіксували «заправку корабля інопланетян» від Сонця. Відео

Телескопи NASA зафіксували біля поверхні Сонця так званий корабель прибульців. Кадри були зроблені в Обсерваторії сонячної динаміки, а потім оброблені Центром космічних польотів імені Годдарда. На цьому відео планетоподібний об’єкт, з’єднаний з Сонцем чимось на зразок нитки, так би мовити ширяє над зіркою.

Викладене в інтернет відео викликало ажіотаж. Одні припускають, що на відео зображено космічний корабель, який «заправляється» сонячною плазмою, інші вважають, що це народження нової зірки.

Однак розійшлися в думках і вчені. Співробітник NASA Джозеф Гурман і його колега Алекс Янг порахували, що це маловивчене, але досить часте явище – протуберанець – щільна конденсація відносно холодної речовини, яка піднімається і утримується над поверхнею Сонця магнітним полем.

Цей ефект Гурман пояснює наступним чином:

Коли протуберанці парять над сонячною короною, це звичайно ознака того, що вони ось-ось відірвуться від його поверхні, як і зробив цей протуберанець.

В свою чергу Янг розповідає, що насправді в проекції на сонячний диск протуберанець виглядає як сфера, навіть, скоріше, тунель.

Сергій Богачов, співробітник Лабораторії рентгенівської астрономії Сонця Фізичного інституту імені Лебедєва, заявив, що «космічний корабель» являється «магнітним торнадо». В об’єктив апарату потрапила його так звана корональна каверна.

Окрім того, Богачов додав:

Це рідкісне явище, приблизно настільки ж рідкісне, як кульова блискавка на Землі. Грубо кажучи, це магнітний вихор, торнадо, який тягнеться уздовж поверхні Сонця і викидає всю речовину назовні. Ми дивимося на його зріз, вхід в цей «тунель», і бачимо чорний круг»

За словами вченого, вихор ідеально круглий, і в нього досить чіткий край.

Також він додав:

Оскільки він обертається, він в себе втягує речовина з поверхні, і в нього, видно, такі темні струмені б’ють з поверхні Сонця

І при цьому Богачов зазначив, що такий циліндр може тягнутися вздовж поверхні Сонця на сотні тисяч кілометрів, а діаметр тунелю становить близько 20 тисяч кілометрів.

Джерело – podrobnosti.ua