Перейти до вмісту

Наука довела що музика стала набагато гірше

Завдяки науковим дослідженням стало відомо про те, що музика, а саме – її якість з роками погіршується.

Відтепер музичні критики сучасної популярної музики зможуть із легкістю використовувати дані такого дослідження у будь-якій суперечці.

Групою іспанських дослідників, яку очолював Жуан Сера, було проведено величезний обсяг роботи. Вченими було проаналізовано звучання пісень, які з’явилися на протязі останніх 55 років, точніше – починаючи з 1955 по 2010 рік. В поле зору дослідників потрапило декілька сотень тисяч записів, якщо точніше – більше ніж 460 тис. І все це – записи східних виконавців. Для того, аби можна було зіставити зусилля вчених варто зазначити, що загальний час звучання усіх разом взятих композицій становить 1200 доби. Результати своїх досліджень вони мають намір опублікувати в журналі Nature.

До чого ж дійшли дослідники? А ось до чого! Якщо розглядати тембральну різноманітність, то, починаючи з 60х років, то ця сама різноманітність неухильно знижується. До речі, саме в 60ті роки було відмічено максимальну різноманітність. Подібна картина спостерігається і з тональністю. Інакше кажучи, музика з плином часу стає більш однорідною і стандартизованою. Проте зовсім інше відбувається із гучністю музики. Щорічно на записах рівень звуку збільшується десь на 0,13 дБ.

І вже якщо зовсім коротко резюмувати результати дослідження, то поп-музика стала гіршою, але голоснішою. Висновок, звичайно, цікавий. Але не дає спокою думка, що ми давно про це, як мінімум, здогадувалися, а хтось навіть знав напевно.

Джерело – Світ24