Перейти до вмісту

Нова ОС iOS6 для мобільних від Apple

Всесвітня конференція розробників програмного забезпечення, яка проходить в Сан-Франциско, представила нову операційну систему iOS6 від компанії Apple Inc. ОС iOS6 працює на мобільних пристроях і була розроблена компанією нещодавно.

Нова операційна система була спеціально розроблена для планшетників iPad, телефонів iPhone та плеєрів iPod Touch. В цій ОС передбачено близько двох сотень нових функцій. Окрім того в ОС iOS6 більше не підтримує користування популярним картографічним сервісом Google Maps.

Замість Google Maps компанія Apple запустить власний картографічний сервіс. Основними відмінностями картографічного сервісу від Apple є тривимірне зображення місцевості та висока роздільна здатність. До речі, на минулому тижні компанією Google також було оголошено про розробку тривимірної карти для власних мобільних пристроїв, які працюватимуть на базі ОС Android.

Як заявив Тім Кук, керівник Apple, бета-версію нової iOS планують запустити найближчим часом. А от рядові користувачі лише з осені матимуть можливість завантажити її собі.

Користувачі наступних продуктів Apple матимуть можливість завантажити систему безкоштовно:

  • iPhone 4S, iPhone 4 та iPhone 3GS
  • планшетники iPad та iPad 2
  • плеєри 4го покоління iPod Touch

Також Apple у своєму картографічному сервісі додатковою функцією зробить надання голосової підказки. Цей сервіс може знадобитися водіям.

Окрім того, в мобільних пристроях Apple буде підтримуватися функція відеозв’язку з використанням каналів мобільного інтернету 3G. Раніше для відеозв’язку потрібне було підключення до Wi-Fi.

Із слів Кароліни Міланезі, аналітика компанії Gartner, слідує, що для компанії Apple запуск власної картографічної платформи надасть можливість додатково заробити.

Кароліна Міланезі пояснює:

Карти отримали найбільше схвалення аудиторії. Власний картографічний сервіс надасть компанії Apple величезні можливості більше дізнаватися про дії своїх користувачів, зберігати цю інформацію і згодом використовувати її, щоб просувати рекламу.

Ілля Раченко, аналітик Інвесткафе, вважає наступне:

Apple приблизно раз на рік випускає нові покоління своїх пристроїв – до них же часто приурочені також і оновлення ПЗ. Ймовірно, iOS 6 повинна стати однією з головних відмінних рис iPhone 5, вихід якого повинен відбутися цього року. У відмові від Google Maps проявляється прагнення Apple зосередити користувачів на сервісах власної розробки для того, щоб консолідувати якомога більшу кількість потенційних джерел доходу.

Джерело – bbc.co.uk