Перейти до вмісту

Oracle вимагає від Google всього 230 млн доларів США

Корпорація Oracle відкликала скарги по 14 патентам з судового позову до Google за незаконне використання в проекті Android ряду Java-технологій та патентів, при цьому знизивши суму вимог до відповідача.

Спочатку Oracle пред’являла позови по 21 патенту, вимагаючи від Google суму в 1,4 – 6,1 млрд доларів США. Тепер же в позові залишилися 7 патентів, а сума вимог знижена до 230 млн. дол.

Юристи Google висунули вимогу про анулювання як мінімум третини претензій Oracle, доводячи, що при його визначенні Oracle використовувала “в корені невірну методологію” підрахунку. Такі дані заявлені в документах Google, поданих в американський окружний суд північного округу штату Каліфорнія.

Спочатку Oracle визначила суму своїх збитки в розмірі 6,1 млрд дол. Проте суддя заявив, що заявлена сума нереалістична і для початку Oracle слід скоротити розмір вимог в 60 раз, а по ходу розгляду можуть бути внесені корективи в розмір вимог.

Незалежний експерт від Oracle Ян Кокберн, що викладає в Університеті Бостона, говорить, що він надав суду кілька схем розрахунку збитків, але по кожній з них сума збитків перевищує 100 млн дол Найскромніша схема виходить з того, що Google має виплатити 52,4 млн дол за порушення авторських прав і 169 млн дол за порушення патентів.

Втім, в Google вважають, що всі заявлені Oracle схеми є неправильними і не можуть відображати дійсний стан справ. У Google говорять, що Oracle намагається отримати відшкодування за одні й ті ж моменти по декілька разів, крім того інтернет-компанія наполягає на залученні до процесу команди розробників Java, які працювали над мовою в 2006 році. Саме тоді Google створювала проект Android і вирішила задіяти в ньому Java. Зазначені інженери працювали в Sun Microsystems і безпосередньо вели переговри з Google про передачу прав на ряд Java-розробок. Однак проти цього вже виступає Oracle.

Варто відзначити, що Oracle отримала доступ до патентів і ліцензій на Java з покупкою компанії Sun Microsystems в 2010 році. Після чого компанія Oracle заявила, про те що Google незаконно використовує в Android ряд Java-технологій та патентів. Проте в Google стверджують, що вбудовували в Android “чисту” Java, що базується на відкритих вихідних кодах і створювали свою віртуальну Java-машину Dalvik саме на базі “чистої Java”. В Oracle говорять, що незважаючи на заяви інтернет-гіганта, в Dalvik все одно є патентовані розробки.

Джерело – prostopravo.com.ua