Перейти до вмісту

Пес врятував підлітків, кинувшись на гранату

У Калінінградській області п’ятеро підлітків постраждали під час вибуху гранати, яку один з молодих людей підірвав заради розваги. Від більш важких наслідків підлітків врятувала собака, кинувшись на вибуховий пристрій.

Інцидент стався у вівторок увечері в селищі Василькове Гур’євського району Калінінградської області.

В’ячеслав Богуцький, офіційний представник Управління МВС по області, повідомив:

П’ятеро підлітків були госпіталізовані з лісопаркової зони з травмами, отриманими в результаті вибуху ручної гранати осколковою

Один з потерпілих, Роман Биков, стверджує, що хлопця, який влаштував цей страшний феєрверк, бачив вперше. Незнайомець пообіцяв, що буде “прикольно”.

Підліток розповів:

Висмикнув чеку. Як би підкинуло, там був хлопок спочатку, потім вона впала. Секунди три пройшло, вона вибухнула, і виходить, як клуб такого сірого диму. Як би злетіло і все.

У всіх п’ятьох молодих людей осколкові поранення. Романа Бикова поранило в коліно. Але найважчі поранення отримав винуватець, 17-річний Олександр. У нього сильно пошкоджена рука, осколком перебило артерію. За словами медиків, зараз його стан оцінюється як середнього ступеня тяжкості.

Як з’ясувалося, від більш важких травм підлітків врятувала собака одного з хлопців – пес кинувся на гранату, що впала на землю.

Богуцький зазначив:

Лабрадор підскочив до гранати в момент вибуху. Не було б собаки – травми підлітків могли бути куди серйозніше

У зв’язку з вибухом порушено кримінальну справу за статтею «Незаконне зберігання вибухових речовин».

Маріанна Андрюшина, старший помічник глави Слідчого комітету по області, заявила наступне:

За попередніми даними, виходячи з пояснень постраждалого підлітка, гранату він придбав в Калінінграді у невстановленої особи у невстановленому місці. Проте придбав він її під виглядом димової шашки і, відриваючи кільце, розраховував на димовий ефект. Процесуальне рішення буде прийнято найближчим часом.

Джерело – Дні.ru