Перейти до вмісту

Під час Євро-2012 злочинів поменшало

20 червня генерал-майор міліції Анатолій Лазарєв, начальник Головного штабу МВС, повідомив, що з початку Чемпіонату Європи з футболу 2012 на території України не було зафіксовано грубих порушень громадського порядку.

Як пояснює Лазарєв, криміногенна обстановка як в країні в цілому, так і в містах, котрі приймають матчі чемпіонату, істотно не змінилася. Окрім того, згідно з даними оперативних штабів при відповідних обласних управліннях, проглядається тенденція до зниження деяких показників. Також згідно статистики, наведеної генерал-майором міліції, які було скоєно до і підчас Євро-2012 відрізняються – під час проведення чемпіонату злочинів стало менше.

Також Анатолій Лазарєв навів наступні статистичні дані стосовно скоєних злочинів:

  Травень 2012,
в середньому щотижня
з 8го по 14 червня 2012 (ред.)
перший тиждень проведення чемпіонату
Зареєстровані злочини,
котрі скоєно в гром.місцях
1,9 тис. 1,4 тис.
Кількість крадіжок 1126 886
Кількість грабежів 300 209
Випадків хуліганства 107 85

Покращення статистичних даних обумовлено переходом міліція на посилений варіант несення служби під час проведення Євро-2012, а також залученням правоохоронців з інших регіонів, котрі незалученні до проведення чемпіонату. Окрім того залучення додаткових сил правоохоронців, пояснює начальник Головного штабу МВС, в міста проведення футбольних матчів жодним чином не вплинуло на криміногенну обстановку в областях.

А щоб не бути голослівним, А.Лазарєв навів деякі показники офіційної статистики. Так, «вуличних» злочинів у Житомирі на протязі першого тижня Чемпіонату Європи з футболу було скоєно на половину менше, в той же час їх кількість на території Луганської області зменшилася на 38%.

Джерело – Право в Україні