Перейти до вмісту

Пілотові, який повторив “подвиг Чкалова”, заборонили літати

Комісія Росавіації відсторонила від польотів льотчика Євгенія Івасишена, що пролетів під мостом в Сургуті, на час проведення перевірки у зв’язку з інцидентом. Про дивний випадок стало відомо завдяки сторожам з моста, які зняли віраж на відео і повідомили про подію в транспортну поліцію.

“Повітряне хуліганство” було скоєно вдень 18 лютого, розповів заступник Сургутської транспортного прокурора Роман Хрущов. Два спортивних літака марки Golf, що належать Сургутскому авіаклубові, здійснювали тренувальний політ і прямували в Нефтеюганськ. Машини йшли на невеликій висоті, коли літак Євгена Івасишена спікірував вниз.

Щоб уникнути аварії, пілот почав приземлення на замерзлу річку Юганска Обь. Проте, вже зайшовши на вимушену посадку, помітив, що лід нерівний, і направив машину між опорами залізничного моста, висота якого становить всього 18 метрів. Літак пролетів прямо над головами рибалок і спортсменів, що каталися на снігоходах. Після цього Golf благополучно набрав висоту і, не здійснюючи посадки, покинув територію.

Сам Євген Івасишен заявляє, що йому довелося піти на небезпечний маневр через неполадки в двигуні. “Двигун став чхати, і я вирішив піти на вимушену посадку”, – розповів 49-річний ас. Однак прокуратура ставить під сумнів його слова.

В Сургуті створена спеціальна комісія від Росавіації, яка розслідує обставини події. Якщо не підтвердиться, що “Чкаловський” віраж був виправданий, Івасішену загрожує штраф за хуліганську витівку. “Поки мови про якусь конкретну статтю щодо пілота не йдеться до закінчення повної процедури перевірки, яка завершиться на наступному тижні”, – розповів “Росбалту” Роман Хрущов.

Подвиг же, приписуваний знаменитому льотчику-випробувачу Валерію Чкалову, полягав в прольоті під мостом Рівності (Троїцьким) в Ленінграді. За легендою, на цей хуліганський вчинок Чкалов зважився, щоб завоювати серце коханої.

Джерело – newsru.com