Перейти до вмісту

Половина жінок залежна від косметики

Жінки незадоволені, як виглядає їхнє обличчя без макіяжу. Про це свідчить дослідження, проведене американськими фахівцями.

Обличчя без макіяжу для багатьох жінок пов’язане з непривабливістю. Таким чином, вони просто відмовлялися сприймати себе без «бойового розфарбування».

Так, з 1292 опитаних 44% заявили, що погано оцінюють себе, якщо не нафарбовані. Більш того, з них 16% впевнені, що вони являються непривабливими без косметики. 14% відчували себе «роздягненими», і ще 14% соромилися виходити на вулицю не нафарбованими. Майже половина, а це 48%, респонденток віддавали перевагу макіяжу, 32% жінок відчували себе краще з косметикою на обличчі. При цьому 44% опитаних використовували косметику для маскування недоліків.

Крім того, з’ясувалося, що 25% опитаних почали застосовувати косметичні продукти у віці 13 років і молодше. Оцінивши результати, експерти заявили про нездорове ставлення до косметики в суспільстві. На їхню думку, подібна поведінка може стати першим кроком до більш серйозних проблем, включаючи харчові розлади. Як заявили експерти, для сучасних жінок косметика стала засобом самозахисту, що приховує невдоволення собою і низьку самооцінку.

А деякий час назад британські та американські фахівці заявили, що жінки з великою кількістю косметики вважаються більш красивими і розумними, але довіри вони не викликають. В ході досліджень вони використовували фотографії жінок без макіяжу, з невеликою кількістю косметики і в повному «бойовому розфарбуванні».

Добровольцям запропонували швидко поглянути на знімки і оцінити зображених на них жінок з точки зору привабливості, рівня інтелекту і довіри, який вони викликають. В результаті виявилося, що учасники експерименту були одностайні в думці, що чим більше косметики, тим вище оцінка по всім параметрам.

Однак після більш ретельного вивчення облич, результати змінилися. Так, жінки з великою кількістю косметики як і раніше отримали вищі бали за красу і розум, але програли за рівнем довіри.

Зазначимо, що жінки, які категорично не сприймають макіяж, як правило, відкидають свою жіночність або хочуть відчувати себе нарівні з чоловіками. Мінімальний макіяж видає жінок, які не люблять виділятися. А ось «бойове розфарбовування» в ряді випадків свідчить, що на душі у жінки дуже погано. Акцент на губи роблять балакучі і чуттєві особи, а яскраво нафарбовані очі видають уважних і розумних жінок.

Джерело – Дні.ru