Перейти до вмісту

Самий «глибинний» мешканець суші знайдений в абхазькій печері

Міжнародна команда вчених виявила і описала нові види істот, які мешкають на глибині близько двох кілометрів в печері на західному Кавказі. Про це йдеться у повідомленні видавництва Brill, що опублікувала дослідження вчених у журналі Terrestrial Arthropod Review.

Біологи з португальського університету Арівейро та іспанської музею природної історії міста Валенсії відкрили чотири нових види під час експедиції влітку 2010 року в найглибшу печеру в світі Крубера-Вороняча на території Абхазії. Ці нові види були віднесені вченими до ряду колемболи типу членистоногі.

Вченні так описують колемболи:

Тварина, яка являється самим глибинним живим організмом, що мешкає на глибинні 1980 метрів від поверхні Землі. У комахи є шість ніг, відсутні органи зору, так як все своє життя вона мешкає в непроглядній темряві. Орієнтуватися в просторі тварині допомагає довга антена.

Колемболи володіє сіруватим тілом, покритим темними плямами, хоча у мешканців настільки глибоких печер, куди не потрапляє сонячне світло, зазвичай відсутня пігментація. Її довжина становить трохи більше чотирьох міліметрів.

Цей новий вид колемболи отримав назву Plutomurus ortobalaganensis.

Журнал Live Science наводить пояснення іспанського біолога Енріке Бакуейро:

Можливо, Plutomurus ortobalaganensis нещодавно опинився на такій глибині і не встиг адаптуватися. Саме тому тварина зберегла забарвлення, яке спочатку допомагає захищатися від сонця, а також маскуватися від хижаків. Однак при відсутності світла сенс в пігментації втрачається.

До цього відкриття самими «глибинними» мешканцями суші вважалися скорпіон і комаха, відомі як звичайна лусківниця (лат. Lepisma saccharina), і була виявлена в мексиканській печері майже в кілометрі від поверхні Землі.

Крім Plutomurus ortobalaganensis, вчені знайшли в печері Крубера-Вороняча ще три види раніше невідомих науці членистоногих.

Джерело – novolitika.info