Перейти до вмісту

Щоб бути у гуморі, достатньо випити води

Американські фізіологи прийшли до висновку, що навіть помірне зневоднення може погано сказатися на характері людини, стати причиною підвищеної запальності та дратівливості.

Фізіолог Лоуренс Армстронг з Університету Коннектикуту, зазначає, що зневоднення однаково погано впливає на тих, як на хто весь день сидить перед комп’ютером, так і на тих, хто бере участь в марафонському забігу. Після того, як людина втрачає від 1 до 2 відсотків вологи, з’являються перші ознаки спраги і втоми.

У рамках експерименту, що тривав протягом 28 днів, добровольці у віці від 20 до 23 років щодня проводили на біговій доріжці 30-40 хвилин, а після цього проходили тести на швидкість реакції, концентрацію уваги, когнітивні здібності. Дослідники порівнювали результати тестів, проведених до й після навантаження.

Фізіологи прийшли до висновку, що найважче зневоднення переносять жінки. Брак рідини може викликати у них втому та головний біль, їм складніше зосередитися на поставлених завданнях. При цьому у чоловіків зневоднення може стати причиною занепокоєння і дратівливості, повідомляє сайт EmaxHealth з посиланням на The Journal of Nutrition.

Фізіологи нагадують, що здорові люди повинні випивати в день не менше 8 склянок води. Про те, чи достатньо людина пила води, можна судити за кольором її сечі, яка повинна бути блідо-жовтого кольору.

Джерело – ivona.bigmir.net