Перейти до вмісту

Швеція має намір відмовитися від готівки

Швеція може повністю відмовитися від готівки. Тим самим вона стане першою країною, котра зробить такий крок.

Банкноти більше не потрібні, оскільки зжили себе. Саме так вважають в Швеції. До речі, саме в Швеції ще в 1661 році в обіг було введено паперові гроші. Окрім того в більшості міст Швеції навіть квитки на проїзд в автобусі сплачують, використовуючи мобільні сервіси. Навіть банківські установи йдуть на повну відмову від операцій з готівкою. Окрім того, швейцарські церкви починають приймати пластикові картки.

Наразі в шведській економіці частка готівкових грошей складає лише 3%. В то й же час в США цей показник становить 7%, а в Євросоюзі – 9%. Як показує статистика, відчутно зменшилися кримінальні показники після зниження обороту готівки. Прикладом цього може послужити той факт, що в 2008 році в країні було пограбовано приблизно 100 банків, а в 2011 році – лише 16. Проте, в Швеції на противагу цьому збільшилася кількість кібер-злочинів. Як свідчить статистика, в 2000 році їх кількість становила ? 3,3 тисячі, а минулого року – майже 20 тисяч. Окрім того, Швеція займає другий рік поспіль перше місце в Глобальному звіті з інформаційних технологій.

До речі, у січні повідомлялося, що уряд Іспанії вирішив посилити боротьбу з особами, які ухиляються від сплати податків. Зокрема, відтепер у країні заборонено робити великі покупки за готівку – тільки шляхом контрольованих податковим відомством банківських переказів.

Джерело – Финансы.bigmir.net