Перейти до вмісту

Смартфон iPhone 5 піддався хакерському злому

Хакеру chpwn, справжнє ім’я якого Грант Пол (англ. Grant Paul), вдалося зламати новий смартфон Apple iPhone 5.

Завдяки цьому хаку з’явилася можливість встановлювати на пристрій додатки, котрі не схвалено компанією Apple. Хакером поки що не опублікована інструкція злому iPhone.

Смартфон iPhone 5Підтверджуючи своє досягнення, Грант Twit’нув фотографію iPhone 5, на якому запущено додаток Cydia. Цей додаток встановлюється на ті мобільні пристрої Apple, котрі було зламано. За допомогою цієї програми користувач може зайти до неофіційного інтернет-магазину додатків.

Дивовижно, тільки но поступив у продаж новий iPhone, як стало відомо про його злом.

Джейлбрейк (або JailBreak, з англійської означає «Втеча з в’язниці») являється операцією/процедурою злому не тільки iPhone, але й iPod Touch та iPad. За допомогою JailBreak користувач отримує доступ до файлової системи обраного пристрою та встановлювати будь-які додатки, включаючи завантажені не з App Store. А в даному випадку після JailBreak на iPhone 5 можна встановлювати навіть піратський софт.

До речі, ще в 2010 році до американського закону про авторські права в цифрову епоху (Digital Millennium Copyright Act – DMCA) було внесено зміни, завдяки яким було легалізовано злом і, як наслідок, встановлення будь-якого ПЗ. Стосується це і iPhone. Проте компанія Apple стосовно JailBreak іншої думки, оскільки вважає цю процедуру незаконною. Після проведення JailBreak, як повідомляє Apple, смартфон чи інший апарат втрачає гарантію і не підлягає гарантійному ремонту.

Джерело – РИА новости