Перейти до вмісту

Сьогодні зближуються Венера і Юпітер

В ніч з 13 на 14 березня жителі Північної півкулі Землі стануть свідками незвичайно близького зближення в небі двох планет в Сонячній системі – Венери і Юпітера, що відбувається відносно часто – приблизно раз на 13 місяців.

Близько 19:00 за київським часом на вечірньому небі на західній стороні, на висоті приблизно 40 градусів від Землі, можна буде спостерігати дві «зірки», які яскраво виділяються на загальному фоні. Для тих, хто буде спостерігати за явищем неозброєним поглядом, відстань між небесними тілами здасться дуже малою – всього 3-4 сантиметри, або приблизно товщина двох пальців

Співробітник британського Королівського астрономічного товариства Роберт Масі зазначає, що Венера розташується трохи вище з правого боку і буде яскравіше Юпітера.

Планети вже кілька місяців поступово наближалися один до одного, але 13 березня цей процес досягне піку.

Один з американських астрономів-аматорів Патрік Кулліс на початку березня протягом декількох днів спостерігав за цим процесом, зробивши на основі своїх відеозаписів наочний ролик.

З фізичної точки зору, «зіткнення» двох планет ніякої небезпеки не несе. Обидві планети знаходяться на досить пристойній відстані одна від одної, щоб відчутно впливати на Землю і один на одного. Проте, сам факт того, що Юпітер і Венера перебувають по одну сторону від Сонця дає гравітаційний ефект – хай і незначний.

Мимо такої події, зрозуміло, не змогли пройти астрологи. На їхню думку, «те, що відбувається, являється небесним злиттям Любові і Влади, що обіцяє світу в найближчі тижні стабільність і спокій».

Деякі їхні колеги наводять дещо іншу інтерпретацію. На їхню думку, до 17 березня варто приділити особливу увагу душевному спілкуванню і намаганню показати себе з кращого боку. У цей період, нібито, виникає підвищене прагнення до ніжності, що сприяє зближенню партнерів.

Одночасно з цим астрологи радять проявляти обережність подружжю, де партнери схильні до невірності. Під час з’єднання Венери і Юпітера «походи наліво» можуть привести до розлучення. А розлучення – до тяжкого розділу майна.

До речі, в березні минулого року Місяць рекордно наблизилася до Землі. Від такого «тісного» сусідства, яке назвали «суперлуніем» очікувалося підвищення сейсмічної активності на Землі, але в підсумку так званих понаднормових землетрусів, на щастя, не сталося.

Джерело – newsru.ua