Перейти до вмісту

Тіло Бен Ладена не було викинуто у море

У долі трупа Осами Бен Ладена сумніваються американські чиновники – як видно з повідомлень їх електронної переписки, яку викрала і опублікувала на сайті Wikileaks група хакерів Anonymous.

Згідно з цими повідомленнями, колишній лідер Аль Кайди був похований не на дні моря – як про це повідомила американська влада. Його труп відіслали в Америку для кремації.

Як видно з викраденого листування, Осама Бен Ладен був убитий в своєму укритті, пакистанському місті Абботаббаде, пострілами – в ході знаменитого рейду американського спецназу під назвою Navy Seals. Потім його труп було перевезений в США, в Інститут патології Збройних сил – для обстеження та кремації.

Всі ці повідомлення послані Stratfor – організацією, яка займається дослідженням інформаційної безпеки та геополітичного аналізу, і яка відома також як «тіньовий ЦРУ».

Минулого тижня Anonymous повідомили, що отримали доступ до 2,7 мільйона конфіденційних повідомлень електронної пошти і пообіцяли, що «представлять докази для цілої гори злочинів». Хакери заявили, що Stratfor, штаб-квартира якої знаходиться в Техасі, не має поняття про те, що таке захист своєї бази даних.

Після вбивства Бен Ладена 2 травня 2011, уряд Обами оголосив, що труп убитого було кинуто в море – згідно ритуалу, відповідальному ісламським традиціям. Проте ціла серія повідомлень вказує на те, що віце-президент Stratfor Фред Бартон сумнівався в офіційній версії інциденту.

Також з листування співробітників Stratfor стало відомо, що лідер «Аль-Каїди» регулярно контактував з рядом високопоставлених представників військової розвідки Пакистану. 12 співробітників пакистанської розвідки знали, де він живе. Прізвища цих розвідників відомі і США.

Стало також відомо і про долю деяких членів сім’ї бен Ладена. На початку березня влада Пакистану дозволили трьом його вдовам і восьми дітям покинути територію країни. Шурин Бін Ладена Закарія ас-Садах прибув до Пакистану, щоб забрати свою сестру Амаль Ахмед Абдуллфаттах і другу вдову терориста з дітьми на батьківщину в Ємен. Куди зникла третина вдова бен Ладена, уродженка Саудівської Аравії, не відомо.

Очікується, що опубліковані ствердження дадуть привід для багатьох теорій організованої змови. Однак Stratfor не тільки заявила про те, що вона інформована про крадіжку своїх даних, але також оголосила, що деякі з повідомлень були підроблені або змінені, в той час як деякі є справжніми – відмовившись, в будь-якому випадку, пояснити, які саме були якими.

Джерело – aif.ua