Перейти до вмісту

Ціла країна бажає переїхати через зміну клімату

Тихоокеанська острівна держава Кірібаті веде переговори з Фіджі, стосовно купівлі землі для переселення населення. Це пов’язано з тим, що територія Кірібаті перебуває під загрозою затоплення через підвищення рівня світового океану.

Президент Кірібаті Аноте Тонга веде переговори з військовим урядом Фіджі о купівлі 5 тис. гектарів землі.

Якщо план буде реалізовано, це може бути першим сучасним виходом народу, яке було викликано зміною клімату. Область, яка хоче купити Кірібаті – Біннуй Леву, другий за величиною острів на Фіджі.

Деякі з 32х плоских коралових атолів, які складають Кірібаті, вже зникли під водою. Більша частина 113-тисячного населення проживає в адміністративному центрі Тарава – ланцюги островів, розташованих у формі підкови навколо лагуни.

План президента – першим відправити потік кваліфікованих працівників, яким буде простіше інтегруватися з населенням Фіджі і внести позитивний внесок в економіку. Аноте Тонга не хоча водночас переселити велику кількість людей з Кірібаті. Переселенці повинні будуть знайти собі роботу не в якості біженців, а в якості іммігрантів. І, як заявив президент Кірібаті, переселенці не повинні розглядатися як громадяни другого сорту.Джерело – chaspik.pp.ua