Перейти до вмісту

У Європі хочуть заборонити Данте за «нетолерантність»

Божественна комедія Данте Аліг’єрі повинна бути вилучена з програми з літератури в італійських школах, оскільки в ній міститься багато антисемітських, ісламофобських, гомофобських і расистських висловлювань.

До такого висновку прийшли дослідники та фахівці з організації Gherush92, яка вважається одним з консультантів Економічної і Соціальної ради ООН та здійснює на Апеннінах проекти з розвитку освіти, захисту прав людини.

Як сказала президент Gherush92 Валентина Серені

Ми б хотіли, щоб Божественну комедію прибрали зі шкільних програм або, як мінімум, дали до тексту необхідні коментарі і роз’яснення.

Увага фахівців, зокрема, була прикута до XXXIV, XXIII, XXVIII, XIV пісень поеми Данте, яка вважається стовпом італійської літератури.

Так, наприклад, в XXVIII пісні описані жахливі болі, від яких страждають підбурювачі розбрату, як політичного, так релігійного і сімейного. На думку фахівців, ісламський пророк Магомет представлений тут як «розкольник», а релігія іслам як «єресь». Крім того, образ Магомета, який в поемі спотворений за свої гріхи, ображає ісламську культуру.

Серені висловлюється стосовно Магомета наступним чином:

В описі Магомета використовуються вульгарні слова, а описані образи настільки жахливі, що при перекладі Божественної комедії на арабську мову філолог Хасан Осман пропустив ці рядки, порахувавши їх злочином.

Гомосексуалістів ж Данте називає «содомітам», насильниками над єством, нагадала дослідник.

Президент Gherush92 продовжує пояснювати

Ми не виступаємо за введення цензури, але ми б хотіли, щоб було визнано, що у Божественній комедії є расистські, ісламофобські і антисемітські висловлювання. Мистецтво складається з форми і змісту, але навіть якщо визнати, що в Комедії існують різні рівні інтерпретації – символічний, метафоричний, іконографічний і естетичний, вони не можуть скасувати текстуальную частина твору, в якій зустрічаються висловлювання, які очевидно їх порочать.

Експерти відзначають, що в наш час існують міжнародні закони і конвенції, які покликані захищати культурну різноманітність і не допускати дискримінацію, ненависть або насильство щодо расових, етнічних, релігійних чи сексуальних меншин. Тому Gherush92 намагається донести до компетентних органів інформацію, що «Божественна комедія» містить ряд спірних моментів, які вимагають подальшого більш глибокого вивчення.

Джерело – korrespondent.net