Перейти до вмісту

В Канаді позиваються до Facebook за використані в рекламі персональні дані

Деббі Дуез, мешканка Ванкувера, подала в суд на соціальну мережу Facebook за незаконне використання її особистих даних в рекламі та фотографії в рекламі.

Деббі Дуез заявила, що її дані опинилися в рекламі, після того, як вона натиснула кнопку «Like» під іконкою групи під назвою «Круті підприємці» (Cool Entrepreneurs). Внаслідок, фотографія з облікового запису Дуез з підписом «Деббі подобаються «Круті підприємці» з’явилася в бічний рекламній панелі всіх користувачів, які перебували в її списку контактів.

Реклама, на яку поскаржилася Деббі Дуез, є так званими «sponsored stories» (рекламними історіями). Раніше, ці рекламні оголошення відображалися в правій колонці в профілі Facebook і демонстрували як друзі користувача взаємодіють з брендами. На даний момент вони показуються безпосередньо в стрічках новин користувачів.

Адвокат Дуез заявив, що його підзахисна не давала згоди на використання її особистої інформації в рекламних оголошеннях, а Facebook використовувала її для отримання прибутку. Крім цього, адвокат також зазначила, що нинішня рекламна практика Facebook порушує закон про приватності Канади.

Джерело – prostopravo.com.ua