Перейти до вмісту

Вчені знайшли причину епідемії ожиріння

Епідемія ожиріння багато в чому прискорюється за рахунок хімікатів, які використовуються в іграшках і консервних банках. Вчені також вважають, що ці хімічні речовини винні і в зростанні захворюваності діабетом.

Хімікати в мобільних телефонах, пластикових пляшках, консервних банках, іграшках і сонцезахисних окулярах можуть вносити серйозний вклад в епідемію ожиріння. Про це йдеться в звіті іспанських і південнокорейських дослідників, проведеному на замовлення некомерційного товариства CHEM Trust, члени якого намагаються з’ясувати всю правду про вплив побутової хімії на здоров’я людини.

Вчені провели огляд понад 240 досліджень, що стосуються епідемії ожиріння, забруднення навколишнього середовища і діабету 2 типу. Виявилося, що існують прямі докази набору зайвої ваги у тварин, підданих впливу хімічних речовин. Докази про шкідливий вплив хімікатів на людину обмежені. Але тільки лише тому, що з етичної точки зору провести подібний експеримент майже неможливо. Важко відібрати групу добровольців, яку потім потрібно навмисно піддавати дії хімії, щоб дізнатися, чи не захворіє хтось діабетом.

Втім, про зв’язок побутових хімікатів і діабету 2го типу вперше заговорили ще 15 років тому. Обсяг і серйозність доказів особливо помітно зросли з 2006 року. Встановлено, що в групі особливого ризику знаходяться вагітні жінки і ті, хто ще тільки планує завести дітей.

Чимало хімікатів в організмі людини повторює дію статевих гормонів, через що західні вчені навіть називають їх як такі, що «викликають статеві зміщення» (gender-bending). Деякі гормони контролюють апетит, інші впливають на запаси жиру.

Джерело – donbass.ua