Перейти до вмісту

Відкрито нове сімейство безногих земноводних

Індійські вчені виявили безногих земноводних, більше схожих на черв’яків і змій, ніж на амфібій. Генетичний аналіз показав, що тварини представляють собою не просто новий вид, а ціле невідоме науці сімейство.

Як розповів професор Сатхьябхама Дас Біджу з університету Делі стосовно знахідки:

Визначити, до якого виду належать знайдені особини в польових умовах було неможливо, тому ми брали їх у лабораторію. Там проводили генетичний аналіз і досліджували зовнішній вигляд

До речі, професор Сатхьябхама Дас Біджу відкрив в Індії не один новий вид земноводних.

Дослідження ДНК показало, що земноводні, які не мають ніг, є не просто новим видом, а цілим сімейством. Вчені назвали його Chikilidae. В основі назви слово на мові гаро, яким «хробаків» називає місцеве населення. Генетичний аналіз також показав, що незвичайні істоти припадають родичами африканським безногим земноводним. З ними вони розійшлися на еволюційному древі приблизно 121-165 мільйонів років тому, коли суперконтинент Гондвана розділився на Африку та Індію.

Вчені описали спосіб життя виявленого сімейства. Як правило, земноводні живуть у ґрунті або ж у листової підстилці, що її покриває. На відміну від жаб і саламандр, ці земноводні не володіють ногами, поверхня їх тіл гладка. Тварини майже нічого не бачать. Очі в них якщо і є, то перебувають під шкірою. В той де час їх черепа пристосовані для риття землі.

Істоти харчуються хробаками й комахами, які шкодять посівам, а також розпушують землю. Тобто ці земноводні приносять користь природі і сільському господарству регіону проживання.

Самки охороняють потомство протягом 2х чи 3х місяців, при цьому самі вони нічим не харчуються. Усередині захисних сфер малюки виростають до довжини 10 сантиметрів. Коли молодняк вилуплюється із яєць, то одразу же вислизає геть. При цьому він за допомогою міцних черепів спушує землю.

Представників сімейства Chikilidae вчені знаходили майже в чверті місць, де проводилися дослідження, а це близько 250 експедицій по північно-східним штатам Індії, які було проведено за останні 5 років. Це означає, що безногі земноводні досить широко поширені. Тим не менш, зоологи стурбовані майбутнім тварин.

Місцеві жителі приймають земноводних за змій і вбивають їх, хоча отрутою вони не володіють і загрози для людини не представляють. У статті, яка вийшла Proceedings of Royal Society B, учені пишуть, що зростання населення і агресивне сільське господарство можуть знищити середовище проживання рідкісних представників тваринного світу.

Як розповів професор Біджу в інтерв’ю Associated Press:

Біологічне різноманіття даного регіону вражає, однак воно майже не вивчено. Ми сподіваємося, що це сімейство продемонструє, наскільки важливо фінансування досліджень в цих місцях. Ми повинні знати, що ми маємо, щоб розуміти, що нам треба охороняти.

Chikilidae
Chikilidae
Chikilidae
Chikilidae
Сатхьябхама Дас Біджу

Джерело – Вести.ru