Перейти до вмісту

Влада Таджикистану закрила доступ до Facebook

Інтернет-провайдери та мобільні компанії Таджикистану отримали усне розпорядження з блокування чотирьох сайтів – Facebook.com, Zvezda.ru, Tjknews.com і Maxala.org.

Як повідомляє російська служба ВВС, усне розпорядження надійшло від імені голови служби зв’язку при уряді країни Бега Зухурова.

Крім розпорядження, висланого компаніям по факсу, на якому відсутні підпис та печатка голови служби зв’язку Таджикистану, їм також надійшло телефонне підтвердження того, що ці сайти повинні бути заблоковані.

За словами представників компаній, офіційні листи з відповідним запитом їм обіцяли вислати в понеділок. Всі інтернет-компанії і мобільні компанії Таджикистану фактично залежать від служби зв’язку при уряді країни, оскільки цей державний орган видає всі основні ліцензії на надання послуг мобільного зв’язку та інтернету.

Однією з можливих причин блокування сайту Zvezda.ru, яку на умовах анонімності називають в мобільних компаніях Таджикистану, могла стати публікація статті про засідання уряду Таджикистану, на якому таджицькі власті зажадали провести роботу з прихильниками Партії ісламського відродження Таджикистану, щоб змусити їх залишити партію, а також постаратися припинити її діяльність. Число прихильників партії за останні два роки значно зросла.

Facebook є єдиною віддушиною для громадян Таджикистану. Саме там в останні місяці деякі громадяни Таджикистану під своїми справжніми іменами жорстко критикували рішення і дії таджицьких властей. Можливо, саме з цим пов’язано закриття доступу до мережі.

Джерело – focus.ua