Перейти до вмісту

Yahoo вирішила заробити, шантажуючи Facebook

Інтернет-компанія Yahoo, яка зараз перебуває в глибокій фінансовій кризі, загрожує подати в суд на соціальну мережу Facebook. Колись популярна пошукова система хоче отримати компенсацію за порушення десятків її патентів, що стосуються онлайн-реклами, персоналізації веб-сторінок, соціальних мереж та обміну повідомленнями.

Як передає видання DealBook з посиланням на інформовані джерела, Представники обох компаній зустрічалися в понеділок, 27 лютого. На зустрічі Yahoo зажадала від Facebook виплатити їй ліцензійні відрахування, або відповісти за порушення патентів в суді. Яку суму хоче отримати пошуковик, невідомо. У Facebook з цього приводу заявили, що ще не встигли розглянути претензію Yahoo.

Вчинок Yahoo, як зазначає TechCrunch, можна назвати зрадою, оскільки раніше обидві компанії активно співпрацювали. Так, наприклад, ще недавно система авторизації і реєстрації Facebook використовувалася в фотохостингу Flickr і сервісі електронної пошти Yahoo. Більше того, нагадує блог, всього декілька днів тому соц.мережа привітала Yahoo з тим, що її додаток для читання новин набрав 25 мільйонів користувачів.

У 2008 році Yahoo відхилила 47,5-мільярдну оборудку з поглинання з боку Microsoft, і з того часу почала відчувати сильну конкуренцію від Facebook і пошукової системи Google. З серпня 2011 року, коли з поста керівника Yahoo була звільнена Керол Бартц, в пресі циркулюють чутки про продаж відразу всієї компанії або по частинах. В січні цього року з Yahoo пішов Джеррі Янг, один з її засновників.

Джерело – Вести.ru