Перейти до вмісту

YouTube програв справу про авторські права

Німецький суд визнав YouTube відповідальним за музичний контент, що завантажується на його сайт. Це може привести компанію до масштабних витрат на авторські гонорари.

Обвинувачем виступила німецька Gema – громадська організація, що займається захистом авторських прав. Вона заявила, що YouTube недостатньо відповідально ставиться до копірайту. Керівництво відеосервісу до останнього наполягав на тому, що не може нести відповідальність за відео, викладене користувачами. Проте суд Гамбурга закликав компанію встановити додаткові фільтри.

У Німеччині Gema представляє інтереси 60 тис. композиторів і виконавців. Скарга ґрунтується на 12 різних відеокліпах, викладених користувачами на YouTube без згоди авторів. Суд поки не вирішив, чи доведеться YouTube виплачувати компенсацію, проте це загрожує сервісу значними витратами.

Іншою небезпекою можуть стати затребувані фільтри. Зараз за одну хвилину на YouTube з’являється близько 60 годин відео. Якщо сервіс буде перевіряти кожне з них на порушення прав виробників, швидкість завантаження значно знизиться.

Джерело – prostopravo.com.ua