Перейти до вмісту

Знайдено Євангеліє від дружини Ісуса

Карен Кінг, історик Гарвардської школи теології, змогла встановити справжність папірусу, котрий отримав назву «Євангеліє від дружини Ісуса». Папірус датується IV століттям і написаний на коптській мові. Про це передає InoPressa з посиланням на The New York Times. Даний артефакт цікавий тим, що містить фразу, котра жодного разу не зустрічається в Святому Письмі:

Ісус сказав їм: «Моя дружина… »

Євангеліє від дружини Ісуса – вицвілий фрагмент папірусу, невеликий за розміром (не більше пластикової карти). Одна із сторін папірусу містить вісім рядків тексту. Цей текст можна легко прочитати за допомогою лупи. Окрім того, цей фрагмент цікавий ще і тим, що окрім згадки про дружину Ісуса Христа має ще одну досить провокаційну фразу:

Вона зможе стати моїм учнем

Карен Кінг презентувала унікальну знахідку на Міжнародному конгресі в Римі, котрий присвячено коптським дослідженням. Про це повідомляє The New York Times. Окрім того Карен являється автором декількох книг об апокрифічних Євангеліях.

Завдяки цьому рідкісному папірусу можуть відновитися суперечки стосовно того, чи був Христос одружений, і чи була жінка серед його учнів. Такого роду теологічні диспути в наш час дуже актуальні. Пов’язано це із тим, що чимало християн по всьому світу так чи інакше обговорюють можливість жінки отримати духовний сан, не кажучи вже про її роль у шлюбі.

Карен Кінг не раз заявляла про те, що папірус не слід вважати безперечним доказом того, що насправді Ісус Христос був одружений. Скоріш за все, текст папірусу був написаний через кілька століть після подій, описаних апостолами в Новому Завіті. А в ранній історично достовірній християнській літературі нічого не говориться про це.

Кінг вперше дізналася про існування папірусу з листа, який їй було надіслано на електронну пошту ще в 2010 році. Його відправив приватний колекціонер, який попросив дослідника перекласти текст.

Власник фрагмента захоплюється колекціонуванням арабських, грецьких та коптських папірусів. Він вважав за краще зберегти своє ім’я, місце проживання і громадянство в таємниці, оскільки боїться, що його почнуть переслідувати люди, охочі придбати цей папірус.

Невідомо також, де і коли був виявлений фрагмент. Колекціонер купив його в 1997 році, а колишній власник жив у Німеччині. До папірусу додавалася записка німецькою мовою. У ній є згадка про нині покійного професора-єгиптолога з Берліна, який назвав фрагмент єдиним зразком тексту, де Христос згадує про свою дружину.

Прямокутний фрагмент папірусу обірваний по краях, а текст праворуч, ліворуч, зверху і знизу – відсутня. Папіролог з Нью-Йоркського університету Роджер Бегнелл вважає, що, скоріш за все, папірус був обрізаний торговцем, який таким чином хотів збільшити вартість фрагмента.

Кінг не стала проводити радіокарбонний аналіз чорнила. Адже для того, щоб провести таке дослідження доведеться зіскребти занадто багато чорнила, а це пошкодить унікальний документ. Історик має намір провести спектроскопічну експертизу, яка допоможе встановити приблизний вік знахідки з допомогою аналізу її хімічного складу.

Джерело – worldru.ru